Fenntarthatósági hírek

Az alábbiakban olvashatja a legfrissebb híreket és egyéb tartalmakat fenntarthatósági témában.

Jelentős változásokat hoz a 2024. január 1-jén hatályba lépő új ESG törvény

8dcc8d21f841-fenntarthatosagi-hirlevel.jpg
2023. december 12-én az Országgyűlés elfogadta az ESG törvényt, mely számos nagyvállalat, a KKV szektor tőzsdén jegyzett szereplői, de még a közvetlen szállítóik számára is jelentős változásokat hoz. Az új jogszabály a vállalatok kötelezettségeinek meghatározásán túl lefekteti az ESG rendszer komplex működtetésének kereteit, feltételeit is. Alábbi hírlevelünkben az érintettekre vonatkozó legfontosabb rendelkezéseket foglaljuk össze.

Bővebben

Hogyan igazodhatunk el a fenntartható ingatlanok között? Az ESG-szempontok mentén zajló átalakulás

8a70db55b568-sustainable-real-estate.jpg
Az ingatlanszektor azzal az egyre fokozódó igénnyel szembesül, hogy jelentősen megváltoztassa működését, és dekarbonizációt hajtson végre. Az vált elsődlegessé, hogy a szektort pozitívabb átalakulás felé mozdítsák el, amelynek értelmében az ESG-kritériumokra jobb válaszok születnek. Mennyire volt eredményes ez az átalakulás az eddigiekben?

Bővebben

Fenntarthatósági Webinárium - Fenntarthatósági jelentés és ESG beszámoló

e882c3d598b7-GettyImages-174713844-1200x800-2-.jpg
Fenntarthatósági webinárium a Mazars szakértőivel, amelyben elmondjuk a fenntarthatósági jelentés és az ESG beszámoló legfontosabb szabályait.

Bővebben

A fenntarthatósági gyakorlatok felmérése: A bankok és biztosítók által megtett út

77c6db439295-Sustainability-practices-stocktake-mid.jpg
A pénzintézetek vezető szerepet játszanak fenntartható jövőnk alakításában, és nagy szükségük van az újratervezésre, valamint a felelősségteljesebb pénzügyi modellre való áttérésre. Alapvető jelentőségű gazdasági szereplőkként felelősséggel tartoznak azért, hogy kockázatkezelésükben szigorúak és reziliensek maradjanak. Milyen fenntarthatósági előrelépéseket tettek a bankok és a biztosítók, miközben egyre inkább fogytán van az idő a természetpozitív eredmények felé való elmozdulás eléréséhez?

Bővebben

Fenntarthatósági Webinárium - Felkészülés a fenntarthatósággal kapcsolatos kötelezettségekre

1ce9132e8c21-sustainability-webinarium-2.0.jpg
Fenntarthatósági webinárium a Mazars szakértőivel, amelyben elmondjuk, hogyan készülhetnek fel a fenntarthatósággal kapcsolatos kötelezettségekre

Bővebben

Európai fenntarthatósági jelentési szabványok első csoportja: Amit a vállalatoknak tudniuk kell a felkészüléshez

431b01687cb3-esrs-new-image.png
A fenntarthatósági jelentések kereteként az európai fenntarthatósági jelentési szabványok (ESRS) első átfogó sztenderd csoportja (ESRS set 1) egész Európára vonatkozóan lefekteti a fenntarthatósággal kapcsolatos kérdések szabványosított közös nyelvének alapjait.

Bővebben

Fenntartható, intelligens és szinkronizált: technológia alkalmazása az ESG-átállás felgyorsítására a fogyasztói szektorban

873f3c59b2ac-Sustainable-smart-and-synchronised.jpg
Fejlett gazdaságokban változóban vannak a fogyasztói keresleti szokások, mivel a fogyasztók a hagyományos termékektől és szolgáltatásoktól a környezeti, társadalmi és irányítási célokkal összhangban lévő termékek és szolgáltatások felé mozdulnak el. „Fenntartható, intelligens és szinkronizált” című tanulmányunk bemutatja, hogy a fogyasztói szektorban dolgozó vállalatok miként aknázhatják ki az ESG-ben és a digitális átalakulásban rejlő lehetőségeket úgy, hogy sikeresek legyenek ebben a változó környezetben.

Bővebben

2023. évi felsővezetői felmérés („C-suite barometer”) Az ESG-re vonatkozó betekintés

7e8711677d79-Net-zero-strategy.png
Mivel a fenntarthatóság a tervezett befektetések tekintetében a felsővezetők napirendjeinek élére került, az ESG-re (környezeti, társadalmi és irányítási területekre) vonatkozó felsővezetői felméréseink feltárják a vállalatok jelenlegi fenntarthatósági trendjeit, prioritásait és kihívásait.

Bővebben

A vállalati fenntarthatósági jelentésről szóló irányelv (CSRD) hatása a nem uniós csoportokra és uniós leányvállalataikra

106ede91f295-Guide-to-the-CSRD-impact-image.png
Az Európai Unió (EU) vállalati fenntarthatósági jelentésről szóló irányelve (CSRD) tartalmaz egy olyan területenkívüliségi elvet, amely kiterjeszti a fenntarthatósági jelentéstételre kötelezett vállalatok körét az EU-n kívüli vállalatokra. A cél az egyenlő versenyfeltételek fenntartása az európai piacon működő valamennyi gazdasági szereplő számára.

Bővebben